Söz konusu eğlenmek, yüksek katlı plazalarda çalışmak ve evlenmek olduğu zaman; Avrupa Yakası’ nın her ne kadar burnu havada ve baskın bir duruşu olsa da, hemen karşısında Anadolu yakası da altta kalmayan ve göz dolduran alternatifleri ile gayet kendinden emin ve rekabetçi. Gel gelelim işin masalsı boyutuna, hani şu aylar öncesinden hazırlıklarına hevesle başlanan, tekrarı olmayan, her bir saniyesi ile tüm dünyanın etrafınızda döndüğünü hissettiğiniz, şımarmanın mübah olduğu, romantik komedi filmlerinden sıçrayıp gelmiş mutlu sonlu düğün gününüze. Tarihi mekan mı, otel mi, kır düğünü mü yoksa kulüp mü diye sizler heyecanlı araştırmalarınıza yön verirken, işte Anadolu Yakası’ nda ikamet edenlerin tam da nokta atışı yapabilecekleri birkaç tavsiye edilesi mekan;

Adile Sultan Sarayı

adile-sultan-sarayı-2
Eğer ihtişamı bol, gösterişi esirgemeyen bir mekan ise hayalinizden geçen; Üsküdar Kandilli’ de, Boğaz’ ın maviliklerini kadrajına almış Adile Sultan Sarayı; tarihi mekanda ”evet” demek isteyenlere, açık ve kapalı alan seçenekleri ile tercih şansı sunuyor. Hayatınızda önemi olan tüm dostlarınızın ve ailenizin huzurunda bir ömür boyu sürecek mutluluğunuzun ilk karelerini verdikten sonra, Sarayın varaklı kapılarından geçerek, yüksek tavanlı balo salonunda, yeni çağın modernize masallarından fırlamış bir düğün organizasyonu ile geceyi ölümsüzleştirmek ise düşünceniz; şüphe yok ki doğru yerdesiniz. Adile Sultan Sarayı; yemekli düğünlerde 500 kişi kapasiteli Oval Salonu ve 1300 metrekarelik kokteyl alanı ile, davetli listenizi oluştururken, kapasite sıkıntısı yaşayıp, listenizdeki isimlerin üzerini çizmek zorunda kalmayacağınız ferahlıkta bir mekan.

Marriott Hotel Asia
istanbul_marriott_hotel_asiada_dugun_haftasi_h1615istanbul-marriott-hotel-asia-1373539564
İnternette, ”Anadolu Yakası düğün mekanları” diye arattığınız zaman, kuşkusuz ki önünüze açılan sayfada rastlayacağınız ilk otellerden biri; İstanbul Marriott Hotel Asia. Hemen künye bilgilerine göz atalım; konumu Ataşehir, davetlilerinizi havuz başında ağırlamak istediğinizde maksimum kapasite 750, organizasyonu kapalı salonda tercih ettiğinizde ise maksimum 550 kişi, otelin öne çıkan ve sizlere profesyonel boyutta sunduğu şöyle bir ayrıcalığı da var; sertifikalı düğün uzmanlarından oluşan Marriott Otel ekibi, gecenizi unutulmaz kılmak için her türlü detayı, en ince ayrıntısına kadar organize edip, size sadece; tüm gözler üzerinizde ”kabul ediyorum” deme kısmını bırakıyor ve bunu yaparken de yaratıcılığın sınırlarını zorlayıp, şehre temalı düğün modasını da getiriyor.

Wydham Grand Kalamış
06-05-2013-15-48-03wyndom
Sıra geldi benim favorim olan; ama sizleri etki altında bırakmamak adına, mümkün olduğunca kişisel beğenimden soyutlanıp, objektif yorumlarda bulunmaya gayret göstereceğim Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Otel’ e. Konum Kalamış Marina, deniz ve şehir manzarasına sahip, bahçe ve havuz başı alternatifleri ile, fiyonklarını biran önce açmak isteyeceğiniz ışıl ışıl bir hediye paketini andıran zincir otelin butik versiyonu; yemekli düğünler için 500, kokteyl düğünleri için ise 850 kişilik kapasite imkanı sağlıyor. Ayna ve kristallerle süslenmiş balo salonunda, el yapımı tavan işlemeleri ile bezenmiş özel localarında ya da gün batımında marina manzaralı terasında geçireceğiniz romantik ve heyecanlı saatlerin sona ermemesi için nefesinizi tutmak isteyeceğinize dair bahse girebilirim. Wyndham Kalamış’ ın şöyle bir jesti de var, ihmale getirmediği; gelinle damadı balayı odasında sadece düğün gecesi misafir etmekle kalmıyor, ”kabul ediyorum” dedikten sonraki ilk evlilik yıl dönümü haftalarında da 1 gece ücretsiz konaklama imkanı sağlıyor. Hem de daha fazla detay verip gölge düşürmemem gereken sürprizlerle.

İstanbul Yelken Kulübü
imagesVV8NU4OT
1952 yılından beri gerek yurt içi, gerekse uluslararası pek çok aktiviteye ev sahipliği yapan İstanbul Yelken Kulübü; konumunun Kadıköy/ Fenerbahçe burnunda olmasının sağladığı avantaj ile, ”ben imzamı havuzbaşında, denize sıfır atarım” diyenlere; ”gelinliğini giy, ayakkabının altına isimleri yaz gel” diyor. Kapalı salondan yana tercihinizi kullanacak olursanız; 300- 450 kişi kokteyl, 150- 300 kişi oturmalı şekilde, havuzbaşı yaz düğünü konsepti ise aklınızdan geçen; 200- 500 kişi kokteyl, 200- 400 kişi oturmalı şekilde, son olarak düğününüzü terasta organize etmek isterseniz de; 150- 650 kişi kokteyl, 200- 450 kişi oturmalı şekilde keyifle sizi; ilk dansınızı yaparken izleyebilir.

Dalyan Club
dalyan-2
Kır düğününü aratmayan, yeşillikler içinde, düğün sonrası after party salonu ile gecenin ilerleyen saatlerine kadar sınırsız eğlence seçeneği sunan, şehrin merkezinde ama bir o kadar da trafiğinden, gürültüsünden arındırılmış mevkisi Fenerbahçe’ de, havuzbaşı davet alanında yemekli 500 kişi, kokteyl prolonge şeklinde 1000 kişiye kadar kapasitesi bulunan, davetlilerinizi kişi sayısına göre belirlenen salonlarda, temalı parti konsepti ile unutulmaz gecenize ortak edebileceğiniz bir başka mekan.

Moda Deniz Kulübü
21-13405
Cömert deniz manzarası ve yılların getirdiği hatrı sayılır, yabana atılmaz tecrübesi ile; sizi, aşkınızı ve evliliğinizi son derece ciddiye alan, kendinize detaycı diyor iseniz; mekanın profesyonel işleyişi ile tanıştıktan sonra, üzerinizden kocaman bir yükün alındığını farkedeceğiniz, a dan z ye programlı, sistemli şekilde düğününüzü planlayan Moda Deniz Kulübü; açık ve kapalı salon alternatifleri ile hem yaz, hem de kış aylarında rağbet görüyor. Çatısı altında bulunan seçeneklerden Deniz Restaurant; Kalamış koyu, Adalar ve Tarihi Moda İskelesi manzaralı olup, yemekli ve bar&lounge kokteyl düzeninde düğün organizasyonları için ideal. Deniz taksi ve özel tekne ile ulaşım imkanı sağlayan, kendine ait bir iskelesi var ki; düğününüze havalı bir giriş yapmayı planlıyor iseniz, ”eskilerin deyişi ile” kuvvet ve muhtemel aklınızdan geçen, heves edilesi bir düşünceyi gerçekleştirmek için birebibir.Girişindeki döner merdiven; salona seremonili giriş yapmayı tercih ettiğiniz takdirde, planlarınıza katkı sağlayacak detaylardan bir başkası. Yaz aylarının cazibesi ile açık alanda evlenmeye niyetlendiğiniz bu özel gecenizde, sadece tek bir şey mekanın kontrolü altında olamayabilir, o da sürprizli hava koşulları; ama Moda Deniz Kulübü en başında ifade ettiğim gibi; son dakika sürprizlerinden haz etmeyen bir çalışma prensibi ile bu sorunu da sorun olmaktan çıkartıp; saniyesinde organizasyonu yanıbaşındaki kapalı balo salonuna taşıyor. Çatısı altında bulunan bir diğer üstü açık, havuz kenarı, denize sıfır seçenek ise; Eski İstanbul, Adalar ve Kalamış manzarasına hakim olan Moda Burnu; bitişiğindeki çim alan ile romantik-naturel temalı düğün-kokteyl şeklinde istifade etme imkanı da sağlıyor. Işık, ses ve sahne hizmeti alabildiğiniz ve bütün bunlar için internette linkler arasında kaybolma zahmetine girmeyeceğiniz Moda Deniz Kulübü; hafızalardan silinmesi yasak gecenizde sizler imzanızı atarken, 400-500 kişi arası konuklarınızın da akıllarından çıkmayacak bir gece yaşatmak için adeta ant içiyor.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...