Malum Anneler Günü kapıda, her ne kadar hafta başında klavyemin tuşlarına basmayı planlamış olsam da; fırsatını bulup, nihayet yazmayı başardığım içinden kocaman sevgi fışkıran bu sıcacık gün için; para vererek değil, içten gelip, emek vererek yapılabilecek birkaç başının üzerinde hare olan gülenyüz emojili öneriyi, daha fazla vakit kaybetmeden, derhal ilginize sunuyorum.

İlk maddede öperek uyandırma kısmı var; bu annenize dünyaları, hatta yanında bonus olarak uzayı da paketleyip hediye edebileceğiniz en paha biçilemez hediye. O halde bu pazar; günlerden, annenizden erken kalkıp, yanağına bol keseden, okkalı bir öpücük kondurma günü. Gözlerini açması ile sizi, ona sarılırken görmesi; bu değerli günü başlatmak için en yanına yıldız konulası hediyelerden.
mothers-day-breakfast-in-bed-1 mother happy.mothers.day_.breakfast.croissants mother breakfast-in-bed-printables-mothers-day-breakfast mother 9279181-Mother-s-day-breakfast-with-croissants-eggs-and-coffee-Stock-Photo mothers-day-breakfast-in-bed mother 9081743-Mother-s-day-breakfast-with-coffee-flowers-and-cereals-Stock-Photo
Gel gelelim işin boş mideleri mest eden tarafına; sürpriz kahvaltılı, leziz tarafına. Annenize ona duyduğunuz yeri doldurulamaz sevginizi göstermenizin en iştahı yerinde yolu da diyebiliriz. Aynı evde yaşıyorsanız; hazırlayacağınız özenli bir kahvaltı ya da ayrı evlerdeyseniz; birlikte şöyle deniz havasını içe çeke çeke( hava soğuk olursa, karabatak ve martıları izleye izleye) kahvaltıya gideceğiniz, ruhu olan, salaş bir mekan onu fazlası ile şımartacak, gözlerinin içini güldürecektir. Buarada hazır yeri gelmişken; bilmem söylememe gerek var mı ama bu Pazar rejimmiş, diyetmiş, bir günlüğüne lugatınızdan bu terimleri atmalısınız, ne de olsa 10 Mayıs’ta mutluluk hormonu salgılamaya yarayan herşey mübah. Unutmayın; o gün sevdiklerinizle beraber sevdiğiniz şeyleri yapma gününüz, buna kahvaltıda yenen bal kaymaklar ve nutellalı kızarmış ekmekler de dahil.
Anneler çoğu zaman kendilerini ihmal eder ve bakımlarını ikinci plana atarlar, bu Pazar ona özel bir jest yapın ve Anneler Günü’ nü masaj, cilt bakımı, kuaför, sauna, buhar banyosu gibi mis aktiviteleri beraber yaparak; aynaya bakmaktan keyif alacağı bir hediye vererek planlayın.
En çok sevdiğiniz şeyi, o güne özel annenizle başbaşa yapın; onunla karşılıklı oturup, sıcacık Türk kahvelerinizi yudumlayın, yudumlarken de bol bol sohbet edin, bol bol gülün, bol bol kahkaha atın.
day mothers_day_place_setting day Mothers-Day-Breakfast-in-Bed_620x350
Kalem, kağıtla aranız iyiyse; hiç durmayın, ona taa içinizin derinliklerinden kopup, gelen bir mektup yazın. Böylece hayat boyu saklayabileceği, baktıkça ilk okuduğu anı hatırlayabileceği, kıyas kabul etmez başarılı bir hediye olacaktır.
Niyetiniz daha farklı, daha trendy, daha teknolojik bir şeyse; onun için de nokta atışı bir alternatif var elbette. Annenizin sevdiği herkesi biraraya getirdiğiniz bir video filmi ile; ona duygulanacağı bir hediye verin. Tüm sevdiklerinizin, kendisi ile ilgili dile getirdiği küçük mesajları izlerken; annenizin bahse girerim gözleri dolacaktır.
day 4047 day colorful-mother39s-day-lunch-ideas-hostess-with-the-mostessr5 day Happy-Mother-With-Mothers-Day- day mothers-day-lunch-flowers-menu day mothers-day-lunch-sweets-table day mothers-day16 day mothers+day+compendhor day Screen shot 2011-05-03 at 5.04.28 PM
Size yıllarca en sevdiğiniz yemekleri pişirdi, işte şimdi sıra sizde; 10 Mayıs’ ta bir değişiklik yapın ve bu sefer onun için mutfağa siz girin, ona en iştahını kabartan yemeklerden oluşan bir menü hazırlayın. %100 garanti tarafı; en tatsız tuzsuz yemeği hazırlasanız da, hiç endişeniz olmasın; anneniz için yediği en leziz yemek olacaktır.
Daha hobisel bir hediye ise tercihiniz, onun için de akla gelen renkli seçenekler mevcut; resim, ahşap boyama, briç, fotoğraf, astroloji; annenizin içinde uhde eden her ne varsa. Ona ikinci baharında bir hobi armağan etmekten daha yeteneklerini ve ilgi alanlarını canlandırabileceği ne olabilir ki.
Artık her sezonda, vizyonda izleyecek keyifli, zevke göre film bulmak mümkün; bu demek oluyor ki, bu Pazar hele ki hava yağışlı, kapalı olursa; yapılabilecekler listenizde ”annenizle sinemaya gitmek” kesinlikle yer almalı. Sinema çıkışı en yakın, masasında çiçek olan bir restoranda yemek yemek de; listenin devamında yer alabilir hatta. Buarada evden çıkmayı ve haftasonu kalabalığına karışmayı tercih etmiyorsanız; sinema seansını, evinizde de, zevkinize hitap eden bir DVD seçimi ile rahatlıkla yapabilirsiniz.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...