Handenette’ de arama motoruna ”Yılbaşı” yazdığınızda; karşınıza, yanına tik atılacak hayaller listesine, sıfır kilometre bir başlangıç, ama daha da önemlisi çikolataya gerek kalmadan endorfinle dolmamızı sağlayan kırmızıya boyanmış ritüeller çıkacaktır. Yılın 11 ayı mavisinden, yeşilinden, turuncusundan, pembesinden geçilmeyen ve kırmızıya pabuç bırakmayan yaşam alanları; Aralık’la beraber ışık saçan, iç ısıtan kırmızıya dönüşür. Caddeler, sokaklar, vitrinler yılbaşı konseptiyle bizi yeni seneye heveslendirirken; dekorasyon markalarının tematik ürünleri de raflarda en kırmızı halleriyle yerini alır. Artık kaçınılmazdır; yemek takımları, masa örtüleri, şamdanlar, peçeteler, mumlar, biblolar ve daha fazlası; aralarında ağız birliği yapmışcasına tek renktir.
xmas_decoration scandi-dining-room-christmas-christmas-decorating-ideas-john-lewis-image-roomenvy living_room_christmas_decorating_ideas_20 gs7 dreamy-christmas-living-room-decor-ideas-24 designrulz-x-mas-tree-003
Çam ağaçsız bir yılbaşı, bütün bir Aralık boyunca Starbucks’ a gidip de hiç Toffee Nut Latte içmemeye benzer :) Tek bir dalı boş kalmayıncaya kadar istikrarla ve hevesle süslenen, bizden bile kokoş çam ağaçları kuşkusuzdur ki yılbaşı ritüellerinin en başında yer alır. Öyle çok büyük ebatlarda olmasına da gerek yok üstelik; yaşam alanlarımıza uygun boyutlarda seçtiğimiz plastik çam ağacımızı, evimizin en ilgi çeken köşesine yerleştirdikten sonra tek yapmamız gereken şey, onu zevkimize göre ve limitsizce süsledikçe süslemek. Sevdikleriniz için aldığınız yılbaşı hediyelerini ağacın altına koymayı ve 31 Aralık gecesine kadar paketleri açmamak için de sabretmeyi sakın unutmayın :)
7039576-holiday-christmas-tree-gloves-jewelry-gifts Gifts_xmas HS_Christmas_ChristmasGiftIdeas_Thumbnail letters1
Gelelim işin ikinci seve seve yaptığımız bölümüne; tabi ki ağacın altına koyacağımız hediyeleri aceleye getirmeden ve önce kendimiz aşık olarak alma kısmına :) Bir defa peşinen anlaşalım; hediye seçmek incelikli bir iş. Ama bunun kesinlikle hediye alışverişinizi ertelemesine ve hevesinizi kursağınızda bırakmasına izin vermeyin. Bu işin püf noktası çok basit; son ana bırakmamak ve hediye seçerken baştan savmacılık, kolaya kaçmacalık yapmamak. Ezber bozan, hele ki el emeği, ev yapımı hediyeler her zamanki gibi bu yılbaşında da en çok gülümseten, mutlu eden, ayrıcalıklı hediyeler olacak benden söylemesi :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...