Evimizde en fazla vakit geçirdiğimiz terapi alanlarımız; mutfağımız ve banyomuzdur. Bu sebepledir ki; en fazla bu alanları, içinde kendimizi rahat ve yaratıcı hissettiğimiz keyifte bir hale getirmek ister, farklı ve öznel fikirlere başvurarak; arasıra ruhunu feng shui’leriz. Öncelikle tarafsız olamayacağım :) ahşap dokulu ürünlerin yaydığı natürel algı ve bistro etkisi yaratan samimi enerji; son yıllarda mutfaklarımıza bol miktarda enjekte edilmekte ve özellikle ahşabın tezgahta ya da büyük bir ada ünitesinde kullanılmasıyla; hem daha az gösterişli, hem de çok daha kaliteli bir görünüm elde edilmektedir. Islak zemin dekorasyonunda yeni trend, popülerliğini ironik yönlülüğünden alırken; feyz alınan endüstriyel tercihler, çok daha zevk ürünü olmasının yanında; abartıya kaçmamak konusunda da özenli tasarımlardan oluşmaktadır. Renklerin ”out”, siyahın ”in” olduğu ahşap dokular; sade formlarla ve nötr tonlarla kombinlenirken; kullanım alanlarının efektifliği önem kazanmış, depolama alanları ön plana çıkmıştır.
Rustic-kitchen-Home-design-with-wooden-bar-stool rustic-kitchen-ideas-with-wood-furniture-by-cultivate-design rustic-kitchen-design-with-wood-furnitures using-reclaimed-wood-for-your-kitchen-furniture
Banyolarda ise duş ve küvet tercihinin azaldığı, yeni trendin; mermer ve tik malzemeler kullanılarak tasarlanan düz ayak duşların olduğu, dikkatimizi çeken ilk dekoratif reformdur. Bundan birkaç yıl önce ahşabı banyoya sokmakta tereddüt eder ve çekimser kalırken; şimdilerde suya dayanıklı ahşap malzemeler sayesinde banyo alanlarında da, ahşabın sıcaklığı ve şıklığından doz aşımı yararlanabiliyoruz. Banyomuzdaki ikinci dekoratif reform hareketi kuşkusuz ki; sıradanlığa rest çekerek, banyo dolaplarını ”takım” kavramından çıkartmak, özgürleştirmek ve farklı tarzlardaki mobilyaları birleştirerek, eklektik tasarımlara şans vermektir.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...