Sıfır kilometre bir evi ya da halihazırda mevcut evinizi sil baştan dekora etmekse aklınızdan geçen; yapılması gerekenler listenizin en başında yer almayı hak eden, mimari dergilerden fırlamış birkaç iş bitirici tüyoyu paylaşmanın tam zamanı :) . Dekorasyonda işin kahvaltı kısmı, herşeyden önce ilham kaynağınızı belirlemenizdir. Hem mideye, hem de gözlere torpil bir kahvaltının sırrı; sofrada yeni tatlara, sunumunda da yeni renk ve desenlere açık olmak, festival havası estirmekse; söz konusu hayran bırakacak dekorasyon örnekleri olduğunda da işin bilmişliği; farklı fikirlere vize vermekten, bunu yaparken de araştırmacı gazeteci misyonuna soyunmaktan geçiyor. Bahse girerim hepimizin bu konuda uyguladığı en geleneksel ve şaşmaz yöntem; ev dekorasyonuna ilişkin ne kadar dergi veya kitap varsa, itinayla göz gezdirmek, sayfaları binbir hevesle karıştırmaktır; ama bu sefer de az öncekinin iki katına bahse girerim ki, bereketi ile ürün ve marka reklamı dolu sayfalarda görüp beğendiklerimizi içinde bulunduğumuz alana şablonlamakta haklı bir ironi yaşar, iş uygulamya geldiğinde başladığımız noktaya çoğu zaman geri döneriz. Endişelenmeyin, bu doğru yolda olduğumuzu ve daha somut bir şeye ihtiyaç duyduğumuzu gösteren en basit işarettir. O halde ağzımdan ilk baklayı çıkartmanın vakti geldi bile; evinizi dekore etme sürecinizde en yardımcı yöntem gözlemci olmanız, izlediğiniz filmlerden, sanattan, modadan, doğadan, gezip gördüğünüz yer ve mekanlardan fikir edinmeniz, sizi heyecanlandıran ve kendinizi rahat hissettiren tüm detayları üzerinde bir saniye dahi düşünmeden çekip almanızdır.
en-yeni-mint-yesili-yatak-odasi-dekorasyonu-modelleri 8-houseofturquoise
İnternetten bol bol resim indirin, farklı farklı sitelerden copy-past yaptığınız fotoğraflardan oluşan klasörleri masaüstünüzde toplayın, bir hırdavatçı dükkanına gidip boya kartelaları edinin, aklınızdan geçen tüm fikirlere layık olduğu rengi, popülistliği, dekoratif cüretkarlığı da eklediğinizde göreceksiniz herşey ne kadar da pratik ve yaratıcı bir hal alıyor. Bu noktadaki bir diğer hayat kurtaran yöntem; derlediğiniz fotoğrafları yeniden gözden geçirmeniz ve ilginizi çeken resimlerdeki ortak detayları farketmeniz olacaktır. Mesela genellikle varaklı objeleri mi seçmişsiniz, sarı renk üzerine mi yoğunlaşmışsınız, çok fazla eşyanın olduğu mekanlar mı yoksa daha sade dekorasyonlar mı sizi daha çok kendine çekmiş. İşte şimdi bütün o belki de farklı zamanlarda biraraya getirdiğiniz fotoğrafları objektif bir şekilde karşınıza alıp, ben bunu gerçekten beğeniyor muyum, bu beğenim devam edecek midir diye sorma vakti.
salon-dekorasyonu-fikirleri-30 2016-dekorasyon-önerileri yazlık-dekorasyon-1 Ev-dekorasyon-örnekleri-25 dekorasyon-1 yazlık-ev-dekorasyonu-12
Gel gelelim işin az önce de altını çizdiğimiz araştırmacı kısmına. Bunu günlük öğünlerimizden kahvaltı sonrası mis kokan, bol köpüklü, orta şekerlinin yanında atıştırdığımız çikolatalı kurabiyeler olarak düşünebilirsiniz; çünkü bu aşamada bol bol gezmek, bir mağazadan diğerine girmek, dekorasyon bloglarında kaybolmak ve forumlardan fikir edinmek devreye girer ki; en keyifli tarafı, bunu yaparken arkadaşlarınızın da size eşlik etme imkanının olmasıdır. Bu konuda yalnızca tek bir uyarı noktası vardır, o da tüm bu serüvene başlamadan önce mümkünse aklımızda max. bir bütçe oranı belirlemenizdir. Güvenin bana, dekorasyon dünyası dışarıdan göründüğünden daha da ilerlemiş ve renklenmiş boyutta, içine girdiğinizde amsçtan sapıp, kendinizi kaybetme ihtimaliniz olabilir :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...