Kartımızın yaratıcılık bakiyesinin limitsiz olduğu, yılın ruhuna en çok kırmızı katılmış, sıcacık zencefilli kurabiye kokan 31 Aralık gecesi için; görünürde şık, bütçede ise hesaplı yılbaşı organizasyonuna dair; gelsin bakalım ışıltılı püf noktaları. Aralık ayı denildiğinde ilk akla gelenlerdir; kırmızıya boyanmış aksesuarlar, tabaklar, fincanlar, mumlar, yeni yılla özdeşleşmiş geyik figürleri, şömine karşısında içilen dumanı üzerinde çaylar, orta şekerli bol köpüklüler, sıcacık battaniye altında izlenilen jingle bells jenerikli filmler, ocakta sürekli kısık ateşte duran ve tüm eve yayılan tarçın, elma, portakal kabuklarının mis kokusu ve de Starbucks’ ın 11 ay boyunca sabırla beklenen Toffee Nut Lattesi.
Christmas-Decoration-4 coastal-Christmas bijoux-bride-its-all-in-the-details-cosy-christmas-wedding-interiors-styling-red-white-green-candy-stripe-table-decor2 bijoux-bride-its-all-in-the-details-cosy-christmas-wedding-interiors-styling-red-white-green-candy-stripe-table-decor-3
İştah kabartan renk olarak nam salmış ”kırmızı”nın sofralardaki hakimiyeti ritüelleşmiş bir yeniyıl dokunuşudur. Tek bir temada düzenlenmiş yemek masası monoton ve sıradan gelebilir; bu sebepledir ki beyaz suplaları farklı vintage tabaklar ve kaselerle takımlamak, yanına tik atılmayı hakeden bir yeniyıl hareketi olacaktır. Farklı büyüklükteki kadehleri kurdelelerle bağlayarak mumluk yerine kullanabilir, farklı renkteki mumları genişçe bir tepsiye yerleştirip, etrafını yılbaşı çelengi ve süslerle çevreleyebliriz.Bir önceki senelerden kalan yeniyıl aksesuarlarını dolabın ucra köşesinden çıkartma vakti geldi; büyükçe bir cam kaseyi dore veya gümüş ışıltılara boyamak ve içini zulada saklanan bu aksesuarlarla doldurarak, kırmızı elmalar, armut ve portakalları eklemek şık bir masa süsü etkisi yaratacaktır. Tepsi, sepet ve cam kavanozları, evimizin dekorasyonuyla uyumlu renklerde yılbaşı süsleri ve çam dallarıyla doldurmak da fotoğrafını çekme hevesi uyandıracak dekoratif detaylardan.
Köşebaşındaki seyyar çiçekçiden alınan papatyanın,renk renk güllerin, buram buram kokan hanımelinin hazzı başkadır; hem daha tasarrufludur, hem de çok daha taze. Sıkı bir pazarlıkla alacağımız ya da bahçeden keseceğimiz renk renk çiçekleri farklı kurdele, rafya ve yün ipliklerle bağlayarak buketler yapmak, aralarına da kokina ve çam dalları eklemek, el yapımı yılbaşı aranjmanlarını hazırlamamız için yeterlidir.
Red-Mantel-Christmas-Fireplaces-Decoration-Ideas db9acee07c3fc9b3c34a79860f80d512 modern-christmas-fireplace-decorations-sppm0efdf DSC_0145_thumb
Eğri oturup, doğru konuşalım; salonunda şöminesi olanlar ”yeniyıl ruhunu en başarılı kim yansıtır” yarışına 1-0 önde başlar. Çok komplike bir şey yapmalarına hiç gerek yoktur, sadece şöminenin üzerini süsleyerek bile; yaşam alanlarında yılbaşı havasını estirirler. Benim gibi siz de şöminesiz olan kadrodansanız tabi :) bizler için de avizelere ve pencere çevresine asacağımız simli süsler, yeşil-kırmızı kurdeleler, çam dalları, hediye çoraplar ve yeşil kapı üstü çelenkleri aynı dekoratif memnuniyeti yaratacaktır.
easy to make desserts - snowman cuppies,Christmas cupcakes 83 64 0002204_merry-christmas-_360 Strawberry-Christmas-Tree Christmas_Treats_2013_0018 2-santa-nutter-butter-christmas-party-food-for-kids Decorated-Christmas-Cookies1
Unutmadan Aralık ayı eşittir, kokusu tüm evi saran zencefilli, tarçınlı kurabiyeler, yeniyıl temalı cupcakeler, makaronlar ve tabi ki naneli baston şekerler. Tüm 2016 dileklerimizi, ümitlerimizi, planlarımızı kırmızı bir bavula koyup, 2015’ten check-out yaparken; kalori hesapları bir aylık rötarda. :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...