Ekim itibari ile güneş yağı kokan aylara veda ettiğimizi, istemeden de olsa :) kabul etmiş; suratsız, gri sonbaharı solgun, içine kapanık ve inzivaya çekilmiş hallerinden çıkartmak için kolları sıvamış bulunmaktayız. Hedef; kışı yaza çevirmek, çevirirken de ruhuna bir miktar renk ve bir gıdım ilham kaynağı katmak. Eğer yıldız falımızda görünen bir değişim, hayat tarzımızda olası bir reform varsa; hemen fırsatçılık edin ve bunu stil fikirlerinizi yaşam alanlarınıza uyarlamak için bir sinyal olarak düşünün.
green kelly-green-home-office green 1 decor pad green BYROOMHUDSON_main green emerald-is-back-interior-design-magazine green housetohome-co-uk2 green Kelly-Green-Home-Decor green kelly-green-home-office green The-Green-Home-Wall-Decor-Ideas green Luscious-green-and-white-home-office-decor-ideas-via-my-luscious-life-decor-blog
Naturel, sade ve dingin bir yaşam tarzınız varsa; doğadan ilham alan organik formlar ve renk seçimleri dekorasyon fikirlerinizde yüzde yüz ayna görevi görecektir. Yeşilin binbir karakterli tonu, toprak tonları ve pastel renkleri ile yaşam alanlarımız, rehabilite edici misyonu ile bizi sakinleştirecek ve bol bol rahatlatacaktır. Tabi bu noktada ufacık bir parantez açmak mümkün; yapay olmayan bitki ve çiçekler organik ve naturel stilimizin vazgeçilmezlerinden, mobilyalarda ham ahşap, tekstillerde ise ketenler; doğanın sıcaklığını yakalamamızda en tercih edilesi doğru seçimlerden olacaktır. Mobilya detaylarında sanki elde yapılmış algısı uyandıran el işçilikleri dekorasyon dergilerinde karşımıza en sık çıkan trendi püf noktalardan.
i Colorful-Details i LookAtHome.ru-apartment-pink-interior-1 i nordic-small-apartment-light-design2 i nordic-small-apartment-light-design3
İkinci sırada mavisine beyaz kattığımız, yaz taklidi yapan, ferahlatıcı mutfak ve yatak odası tekstilleri, sofra ve servis takımları, sunum starları ve duvar renkleri var.
i salon.3 i salon.4 i yatak-odası.2 iskandinav-dekorasyon-tarzi-3 iskandinav 13053-haftasonu-ozel1-3 iskandinav-tarzi-yatak-odasi-modelleri-2014 iskandinev-Mutfak-Modelleri-6
Gel gelelim kuzeyli ülkelerin geometrik siyah&beyazlarına. Kendine has, sofistike, karizmatik, burjuvazik ve çok da atla deve olmaya lüzum yaratmayan pratiklikte zıtlığın uyumu siyah&beyazlar; bu sene bir değişiklik yapıp, aralarına sarıyı da aldılar, son dekorasyon dedikodularından olan bu ufacık dipnotu da es geçsem olmazdı.
Peki ya tercihimiz pürüzsüz, yuvarlak çizgiler ve bronz&altın renklerle minimal mobilyalar ve aksesuarlarsa; evet kesin ve net söyleyebiliriz ki, aslında siz tam bir modern iskandinav mimarisi aşığısınız. Altın renginin ihtişamına, görkemine; bir de aydınlatmadan, aynaya kadar pek çok dekorasyon objesini eklediğimizde, hoşgeldin hayran bırakan, kuzeyli ev dekorasyon trendi.
kitchen unique-Kitchen-Decor-Themes kitchen white-decorating-modern-kitchen-decor-2 kitchen 080812-vintage-kitchen kitchen modern-kitchen-decor-vintage-style-1 kitchen retro-kitchen-decor kitchen cool-fall-kitchen-decor-29 kitchen 5046931369_67ee074d2c
Mutfak yaşam alanlarımızda biz kadınların en çok vakit geçirdiği, vakit geçirmekten de keyif duyduğu alandır; çünkü mutfağımızda müdaheleye izin yoktur, yüzde yüz bizim himayemizdedir ve içerisinde kır evi havası estirmenin en kolay olduğu yerdir. Vintage, retro, pastel renkler ve uçuk tonlarda amerikan servisler, mutfak teskstil ürünleri ve de servis sunumlarıyla zevkimizin en rahat dile geldiği alandır.
kids-room-ideas-with-birds-decoration kids-shared-room-ideas-l-650febcd7fdbea71 kids 49-smart-bedroom-decorating-ideas-for-toddler-boys-3 kids Boys-bedroom-ideas-1 kids creative-children-room-ideas-2-2 kids eclectic-kids kidsboys-room-kids-bedroom-20 kidsroom-for-two-kids-7
Her ne kadar şuan bizim evimizde olmasa da :) bir de işin çocuk odası tarafı var, renginden geçilmeyen. Çocuk odaları, aklımızda daha ilk saniye canlandırdığı üzere; her şeyden önce onların renkli ve yaratıcı hayal dünyalarını yansıtacak, benimseyecekleri ve içinde kendilerini huzurlu hissedip, rahatça ifade edebilecekleri cıvıl cıvıl, enerjik alanlar olmalı. Bu sene çocuk sağlığına zarar vermeyen ahşaplar, boya ve tekstiller daha da dikkat çekmekte ve haklı bir talep görmekte. hayal dünyalarını pekiştiren, pratikte oyuncak, teorikte mobilya ve aksesuar olan ürünlerde renkler aydınlık ve parlak.

Sanat eseri gibi özgün ve de iddialı duvarlar, alışılagelmiş duvar renk ve desenleri ile sıkı bir rekabete hazır bu sezon, bereketi ile desen ve çizim içeren tablo duvarlar bu sene çok moda. Hayalleri gerçekleştirmeye duvardan başlıyoruz desek, çok yerinde bir tanımlama olur.
Birbirinden farklı materyalleri, kumaşları, aydınlatmaları, yer ve duvar kaplamaları ve perdeleri biraraya getirip, aralarında uyumlu bir birliktelik yaratmak; bu senenin başlıbaşına ikon hareketi. Dergilerde eklektik başlığında geçen bu dekoratif dokunuş, yeni moda ev dekorasyon fikirlerinde aslında farkında bile olmadan uyguladığımız bir şey.

Son olarak bu sene sonbaharmış, kışmış zerre kadar umursamıyor, nar çiçeğiymiş, şeftali pembesiymiş sıkı dost oluyoruz. İçimizdeki gizli ya da aleni hiç farketmez :) romantikliği, solgunluğu ve iç karartıcılığı alınmış nüanslara yansıtıyor, yaşam alanlarımızı yumuşatıyoruz. Tek kural var; renklerden korkmamak.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...