Kır düğünü ve havuzbaşı nikahların yaklaştığı bugünlerde evlilik hazırlığı yapan ve ev dekorasyonunda sıranın yatak odasına geldiği çiçeği burnunda çiftlerin, mağazalar arası mekik dokumalarında dikkatlerini çekecek, popüler bir yatak markasının sloganı gibi; ”güzel bir gün, geceden başlar”. Bu demek oluyor ki keyifli bir güne başlamanın ilk adımı; gözlerimizi yeni bir güne açtığımız yatak odamızdan geçiyor. O halde yatak odamızı kişiselleştirmek, bize özgü hale getirmek için kolları sıvamanın vakti geldi.


creative images
Yazlık evlerin vazgeçilmezi, marin teması bu sezon da iç mimarların esinlendiği, zamansız dekorasyon fikirlerinden. Uyku alanımızın ufkumuzu açan, İskandinav tarzının idol rengi beyazı ile engin maviyi biraraya getirebilir ve evimizin en romantik odasında; hem nostaljik, hem de ferah bir atmosfer yaratabiliriz. Çiçekli kumaşlar, pastorel renkler, kıvrımlı formlar ve hasırdan yapılmış aksesuarlar ile, yatak odanıza baharı getirirken; Victoria tarzı bir yatak, vintage halı ve Becky bir komodin ve de şifonyer ile kendi stilinizi konuşturabilirsiniz.
15 decoração-quarto-pequeno-apartamento-dica-decorar-quarto-casal-dicas (15)
Zara Home’ un gerek 2015 İlkbahar-Yaz koleksiyonundan, gerekse alışık olduğumuz, kendisi ile özdeşleşmiş tarzından daha önce, başka bir başlık altında bahsetmiştik. Ancak eğer tercihiniz doğayı çağrıştıran desen ve renkler ise; Zara Home’ un özellikle baharlanan tekstillerine hatırlatma yapmamak hata olur. Floral ve natüralist aksesuarları ikonize eden Zara Home’ da bu sezon marin detaylar da, kombinlerde çok yönlü bir çizgi yakalamak isteyenlere, arzı endam etmekte.
Ferforje-sandalye-ve-krem-ahşap-tasarımlı-yatak-gül-desenli-perde-modelleri-ile-romantik-yatak-odası-modeli
Bahardan nasibimizi tüm enerjisi ile almak istiyorsak ama renklerde bir parça daha yumuşamak, sakinleşmek ise tercihimiz; bu defa da karşımıza klasik İngiliz tarzı ile ev tekstili ve dekorasyonunda markalaşmış, şube üzerine şube açan ve bundan da hiç şikayetçi olmadığımız English Home’ un sezon koleksiyonundaki suluboya efektleri, soyutlaştırılmış çiçekleri, kelebek siluetleri ve floral desenleri ile rahatlatan dekorasyon stilleri çıkıyor. English Home denildiğinde, kuşkusuz ki ilk akla gelen yastıktan yorgana, battaniyeden yatak örtüsüne, nevresimden çeşit çeşit ferforjeye kadar yatak odası dekorasyonunda özenle kullandığımız tamamlayıcı ürünleri; bu sezon ebrulanıyor, pembe, lila, mürdüm moru ve çakıl grisi ile kuzey ülkelerinden, en feminen hali şekilde evlerimize geliyor.
14 Beeld-14 valiz-komodin
Gel gelelim alışılagelmiş fikirlerden sıyrılıp; yeninin, yeniliğin peşinden gitmeye. Yeni sistemde; yatağınızın yanıbaşında klasik bir komodin olması şart değil, hatta onun yerine farklı ebatlarda üst üste konulmuş vintage bavullar ya da yatak boyu eskitilmiş ahşaptan bir merdiven olursa tadından yenmiyor.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...