İşte heyecandan elimizin ayağımızın birbirine dolandığı, beklenen gün geldi çattı. Saatler sonra hayatınızdaki ”o olmasa ne yapardım” dediğiniz, sizi kızdırdığında ise”bunu bilerek mi yapıyor” diye homurdandığınız; içinizi cıvıl cıvıl, sıcacık yapan, sizi tamamlayan insan ile yaşamlarınızı birleştirip, dünyanın etrafınızda döndüğünü hissedeceğiniz mühim güne hoşgeldiniz. Bütün davetlilerin nefesini tutacağı ve ”Evet” diye haykıracağınız o peri masalı 24 saat için dünya üzerindeki her şeyin pause tuşuna basıp, zamanın durduğu; aylar öncesinden planlanmaya başlanan ve içinizdeki wedding planner ın biranda ortaya çıktığı, özverili hazırlık aşamasının meşakatine diyecek yoktur. Öyle ince detaylar düşünülür, öyle akla gelmeyecek şeyler tasarlanır ki; hepsinin birleştiği tek bir amaç vardır, o da; gelin ve damadın, beraber çıkacakları bir ömürlük yolculuklarına en mutlu şekilde çıkmaları, hayatları boyunca o günü asla unutmamalarıdır. O güne mahsus ihmale gelmeyen, eksik edilmeyen detaylardan biri de kuşkusuz ki ”gelin arabası” dır.


bridal 0f699bb49834e71eff9627b8c1a5f2df
Düğün arabasını seçerken kendi arabanızı ya da bir yakınınızın arabasını kullanabileceğiniz gibi; arzu ederseniz o güne özgü lüks bir araba kiralayabilir ya da son yıllarda çok moda olduğu üzere; özellikle temalı bir düğün ise tasarlanan, konsepte uygun bir araç da tercih edebilirsiniz. Nostaljik bir düğün ise; hayalinizden geçen, eski model bir Chevrolet ya da Jaguar kiralayabilir, planlanan kır düğünü temalı romantik bir konsept ise; masaldan fırlayıp gelmiş, şık bir fayton ile düğün mekanına gidebilirsiniz, ya da daha geçmişten gelen, gelenekselleşen bir tercih olarak limuzin kiralamak da alternatifleriniz arasında yer alabilir. Sahildar düğünleri elbette ki es geçmiyor ve şehir trafiğinden nasibini almadan tekne kiralayıp, düğün mekanına çok havalı bir giriş yapabileceklerini gözümüzde canlandırabiliyoruz.
cAr images
Gelin ve damadın düğün günü heyecanı ne de olsa tastiklenmiş, yok sayılamaz bir gerçek; ama iyi haber heyecanı burnunda çiftin birbirlerini yatıştırmak ve anın keyfini çıkartmak konusunda, farklı ve gülümseten sürprizler yapabilecekleri. Örneğin arabada şampanya içerek düğün yerine gitmek ya da nişanlınız arabaya bindiğinde, önceden ayarladığınız ortak şarkınızın çalmasını sağlamak gibi. Garanti veriyorum, çok duygulanacak, çok..
car 24car car front
Gelin arabasının değişmez bir kör talihi de yok değil tabi; düğün yerine giderken defalarca yolunun kesilmesi ve en sakin tenha görülen ışıklarda bile yeşilin yanmasını beklerken, birden sürpriz bir kalabalığın aracınızın yanında bitmesi gibi; öyle ki bu bazen keyif kaçırıcı, hatta ürkütücü olabiliyor. Bu yüzden siz siz olun, kapılarınızı kilitli ve pencerelerinizi kapalı tutmaya özen gösterin. Bu durumda gelin arabasının çok fazla dikkat çekmemesi taraftarı olabilir, süsleme konusunda kararsız bile kalabilirsiniz.
gelinarabası-3
Anlaştığınız çiçek firması size süsleme örnekleri konusunda alternatifler muhakkak gösterecek, yardımcı olmaya çalışacaktır. Kesinlikle önerim; birden fazla, en azından birkaç çiçekçiden fiyat almanız ve kıyaslamaya gitmeniz olacaktır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte; gelin arabasını gece yapılacak organizasyonlarda, lazer ve ışıklarla süslemek de gene son zamanların en çok yaygınlaşan tercihler arasında yer almakta. Çoğunlukla gelin ve damadın baş harflerinin yazıldığı lazerli ışıklandırmalarda; ”Seni Seviyorum”, ”Henüz Evlendik” şeklinde yazılar da sık rastladıklarımızdan. Son dönemde popülerleşen süsleme tasarıları içerisinde; en farklı olanlardan, kırmızı dudaklar ve siyah papyonlar da rağbet görenlerden. Yaz aylarında planlanan Kır düğünleri için açık araba tercihiniz söz konusu ise; özellikle papatyalar temaya son derece uyum sağlayacak bir süsleme alternatifi oluşturacaktır.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...