Cemiyet hayatının; elegant şıklğını, hayat tarzına nüfuz ettiren zarif ismi Etel Baler ile teknolojinin iflah olmaz ve dur durak bilmez şişkinliğinin tecrübeli takipçisi, kardeşi Melih Herman’ ın; birlikte hayata geçirdikleri çok taze ve çok moda bir uygulama, Apple store’ larda yerini almış bulunmakta. 48 saatte Apple aplikasyonları arasında en çok rağbet görüp, indirilen ilk 10 uygulama içerisinde telefonlarımıza yerleşen FashionTalks; sosyal platformda, moda ve stil üzerine fotoğrafların paylaşıldığı çiçeği burnunda bir buluş. İkilinin kariyer rotalarını birleştiren unsur; kuşkusuz ki Etel Baler’ in modaya olan ikonist bakış açısı ve de Melih Herman’ ın yurt dışında; Amazon’ da çalışırken tohumlarını ektiği teknoloji tutkusunun, Türkiye’ de filizlenmesi. İlham aldıkları düşünce; uygulamayı kullananların, arkadaşları ya da ünlülerin üzerinde görüp, beğendiği ve nereden alındıklarını merak ettikleri kıyafetlerin markalarını; tek tık ile öğrenebilmeleri. Aplikasyonun bonus tarafı ise; kullanıcıların kendi stil ve kombinlerini kolayca yükleyip, dünyanın dört bir yanında bulunan arkadaşları ya da moda takipçileri ile paylaşabiliyor olması.
FashionTalks-576x1024
45 ülkede tıklanan ve farklı dillerden, kültürlerden pek çok moda severi, kullanıcı üyesi olarak kazanmayı başaran FashionTalks’ ta; çantaları, ayakkabıları, sokak stilini, ofis kıyafetlerini, gece kıyafetlerini ve çocuk modasını; anlaşılması kolay, kullanımı rahat ve zevkli dizayn edilmiş bir sistem ile; ”Takipteki Stiller”, ”Popüler Stiller” ve ”Galeriler” olmak üzere üç ana kategoride inceleyebiliyor, dünyanın farklı yerlerinde yaşayan bloggerlar, edidörler, Trendseller’ lar ve moda avcıları ile birarada stil merakımızı giderebiliyoruz.

FashionTalks, şimdilik sadece Apple Store’ da yer alması düşünülerek tasarlanmış bir uygulama; ancak elbette hızını kesmeden, diğer işletim sistemlerinde ve andriotlerde de trend takipçileri ile buluşmaya devam edecek. Uygulamayı akıllı telefonunuza, ücretsiz şekilde yükledikten sonra; Facebook ya da e-mail yolu ile üye olarak, sisteme gayet teferruatsız giriş yapabiliyorsunuz. Giriş yaptıktan sonra; moda ağında bulunan her bir paylaşımı görebiliyor ve beğenebiliyorsunuz. Kendi kombinlerinizi ve stilinizi paylaşmak istediğinizde ise; sistemden bir defaya mahsus onay kodu talep etmeniz yeterli oluyor.
1420561233600
Kombininizi yüklemek için; ”stil yükle” kısmına girip, paylaşımlarınızı; fotoğraf çekerek ya da galeriden bir fotoğraf seçip, bu fotoğrafa dair başlık girerek, sonrasında da fotoğrafta yer alan ürünlerin markalarını etiketleyerek yapabiliyorsunuz. Takip ettiğiniz arkadaşlarınızın ya da popüler isimlerin nereden giyindiklerini görmek için ise; yapılan paylaşımlarda yer alan ürünlerin, üzerindeki pırlanta ikonunu tıklıyorsunuz. Yaptığınız her bir tık; ”glam” oluyor ve söz konusu paylaşımın toplam glam sayısını arttırıyor ki; bu da ilgili paylaşımı ”popüler stiller” arasına yerleştiriyor.

Tıpkı Instagram’ da rastladığımız; her bir kullanıcının kendi profilini oluşturduğu ve dilediği kullanıcıyı takip edebildiği benzer bir altyapısı var. İlginizi çeken paylaşımlarda yer alan ürünlerin markalarını öğrenmek için tıkladığınız her bir glam; aynı zamanda ürüne olan beğeninizi ifade ediyor. Eğer ürünün ait olduğu marka; bilmediğimiz, tanımadığımız bir marka ise; ikinci kez tıklayarak, markayı giyen arkadaşlarımızı ve profilleri görebiliyoruz.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...