işine ve hayat seçimine göre yapılan adres değişikliklerinin, özellikle de metropol kentlerde son derece sık rastlanması ve hatta popüler bir kültür haline gelmesiyle beraber; söz konusu dekorasyon olduğunda, evi benimsememizi ve sahiplenmemizi engelleyen, bir dizi kuralları da karşımıza çıkartabilmekte. ilk saniyede aklıma gelen; ev sahiplerinin duvara çivi çakılmasın, zemine dokunulmasın vb. şartları gibi işin cilveli bir boyutu da yok değil. Ancak bu kesinlike yaşam alanımız bizi yansıtamaz, bizi yansıtan bir kişiliği olamaz anlamına gelmez.
Kiralık evlerde en çok başa gelen sıkıntılar listesi hazırlasak, ilk üçte yer alabileceklerden bir tanesi kuşkusuz ki ahşap parkelerdir. Özellikle de sıkça ev sahibi değiştiren evlerde zamanla çizilmeler ve tahribatlar olması gözden kaçmaz. Buna ek olarak zeminde herhangi bir değişikliğe gitme fikrinin de bütçeyi zorlayıcı olabileceğinden ötürü direkt diskalifiye edilmesinden sebep; uygulanması en pratik çözüm büyük ebatlı kilim veya zevkimize hitap eden halılardır. Küçük metrekareli alanlarda ise dikkat çekici bir halı ya da el dokuması bir kilim gayet iş görür olacaktır.
renk alma_odas_dekorasyonlar renk dekorasyon-renk-iskandinav renk yazlik-ev-dekorasyonu-5 farklı kucuk-evlere-dekorasyon-onerileri sade-ev-dekorasyonlari_3 sade-ve-sik-ev-dekorasyonu-2015 sade 1214 sade 14-siyah-beyaz-mutfak-dekorasyonu-nicety.livejournal sade tumblr_lic23j4lz91qb1s3io1_1280 sade Yazl_k_ev_dekorasyonunda_renkler
Farzedelim ki taşındığımız eve acilen ruh katmamız, onu evirip çevirip bizim olduğu anlaşılır bir hale getirmemiz gerek; yapılabilecek çok da atla deve olmayan, ama uygulandığı an hedefi on ikiden vurmamızı sağlayan dekorasyon sihri, renk kartelasından içimizi ısıtan ve enerji veren tonları belirlemek olacaktır. Özellikle de duvar boyanızı eşyalarınızın birkaç ton açık ya da koyusu şeklinde seçerseniz, içinde bulunduğunuz alana hissedilir oranda bir derinlik kazandırdığını göreceksiniz. Bu dekorasyon dergilerinde de her sayısında rastlayabileceğimiz ve feyz alabileceğimiz en pratik püf noktalarından. Tam da bu esnada araya ufacık bir parantez açmamız münkün; evin içerisinde her oda bize gezdirilirken tanıtıldığı şekliyle kalmak zorunda değildir, daha önce yatak odası olarak tercih edilmiş, fakat gün içerisinde evin en çok güneş alan noktası olma avantajına sahip odasını, oturma odası olarak kullanmak çok da yerinde bir fikirdir. Ev sahibiniz varsayalım ki boya ile ilgili değişiklik yapmanıza izin vermiyor, odaya renk katmak için duvar panoları, duvar kağıdı ve ilgi çeken renklerde mobilya seçimleri, berjerler ve kırlentler de sorunu giderecektir.
Gel gelelim son derece standartlaşmış bir maddeye, eve çivi çakılamaması durumu. Ama bu elbette ki çerçeve ve aynaları pervaz, niş ya da şifoniyerin üzerine doğru yaslamanın çözümleyemeyeceği bir sorun değil. Şanslıyız ki raflardan çok, yıldızı gitgide parlayan raf üniteleri; çeşit çeşit ve her metrekareyle, her zevke uygun. Duvar alanlarını estetik bir depolama alanı olarak kullanmamıza olanak sağlayan bu sistemin hayat kurtardığını söylersek, çok da abartmış olmayız. En yıldızlı tarafı da; portatif raf ünitelerini ev değiştirdiğimiz zaman bile rahatlıkla yeni yaşam alanımıza adapte edebilecek olmamızdır.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...