Paris Hilton, Cameron Diaz, Lady Gaga, Avril Lavinge ve Mariah Carey’ nin ağzı olmayan kedisi Hello Kitty; 1974′ te Londra’ da Japon firması Sanrio tarafından dünyaya gözlerini açtı. Babası George White, annesi Mary White ve çekingen kız kardeşi Mimmy White ile Londra’ da yaşayan Hello Kitty’ nin nüfus cüzdanındaki ismi ”Kitty White”. En sevdikleri arasında; annesinin yaptığı leziz elmalı turtalar, kurabiyeler ve japon balığı olan kanı sıcak Kittie tam bir şekerleme müptelası olup, kitap okumaya, seyahat etmeye, müzik dinlemeye ve resim yapmaya bayılıyor. İkiz kardeşi ile karıştırılmamak için kurdelelerini başlarının farklı yönlerine takan White kardeşlerden Kittie, soluna taktığı kırmızı kurdelesini biran bile çıkartmıyor. Kan grubu A+ olan ve boş vakitlerinde boynunda takı kutusuna ait bir anahtarı ve sol kulağında pembe renkli kurdelesi olan kedisi Charmmy Kitty’ le takılmaktan keyif alan Hello Kitty, 3 elma ağırlığında ve 5 elma boyunda. Dünya ile ilk tanışması; mavi elbiseli, sol kulağında kırmızı bir fiyonk takmış, beyaz bir kedicik olarak; plastik bir cüzdanın üzerine dizayn edilmesi ile gerçekleşen Hello Kitty’ nin en farklı özelliği; ağzının olmaması. Kitty White’ ın ağzı olmayan kedi olarak tasarlanışının arkasındaki psikolojik bilinç; duyguların aynası olması, ona bakanın kendini görmesi, sahibinin ruh haline uyum sağlaması, yani sahibi gülüyorsa gülüyor, ağlıyorsa ağlıyor, şaşırıyorsa şaşırıyor olması.


kor_43 hello-kitty_cafe_042813
Yıllar içerisinde sosyal bir ikon haline gelen Hello Kitty; dünya çapında sanatçılara ve tasarımcılara ilham kaynağı olurken, her ülkeden ve her yaştan kadının da yüzünü sıcacık gülümseten envai çeşit ürünü ile popüler bir karakter olarak sempati toplamakta. Hello Kitty’ nin kurucusu; insanların üzüntülerini ve mutluluklarını ağzı ile ifade ettiklerini, bu yüzden canayakın ve sevecen kediciği ağzı olmadan tasarladıklarını; böylece ona bakanın, kendisini nasıl hissediyorsa, Hello Kiiy’ i de aynı şekilde göreceğini ifade ediyor.
1410422612564_wps_10_Child_Meal01_jpg EVA_Air_Hello_Kitty_Narita29
Dünya üzerindeki en enteresan Hello Kitty ürünleri; Taiwan’ a ait iki Hello Kitty uçağı. Uçakta ikram ettikleri yemeklerden, kullandıkları peçetelere, halıya, perdelere kadar akla gelebilecek her şey Hello Kitty’ li. En pahalı ürünleri ise; kuşkusuz ki saf pırlantadan yapılma Hello Kitty’ ler.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...