Moda dünyasının; hayal gücünün sınırlarını çizmeyi unuttuğu ikonist markası Tom Ford, rahat durmamak konusunda gene layığını yaptı ve fırından yeni çıkmış, dumanı üstünde, Amber ile karamelize edilmiş, Odunsu Oryantal notalarla kremalandırılmış, leziz kokusu TOM FORD NOIR EXTREME ile; Black Orchid’ in tahtını sallamaya son derece hazır. Noir Extreme’ i illa sınıflandırmak gerekir ise; koku zerreciklerinin aklımızda bırakacağı ilk kelime sıcak, sıcacık; ikinci kelime de güneş yağı kokulu, şezlong aylarının ışıltısına ayak uyduracak ve gölgede kalmayacak turunçgil notaları olacaktır. Sokakta yürürken; kime elimizi çarpsak, benden kokuyor, ben kokuyor demeyeceğimiz kokular kullanmak gibi özenli bir durumunuz var ise; bu hafta içi Sephora’ da sıfır kilometre satılmaya başlandığını söyleyebileceğim ve vicdan azabı çekmeden önerebileceğim, hatta önermekle kalmayıp, Sephora’ ya yolunuzun düştüğü bir fırsatınızda bileğinize bir fıs Noir Extreme sıkmanız konusunda ısrar edebileceğim, çiçeği burnunda bir parfüm. Black Orchid’ den farklı olarak; bunu sadece sevgilinizle romantik akşam yemeklerine çıkarken kullanma önerisi bulunmuyor, görünmeyen alt yazısında. Bu sefer arkadaşlarımızla sinemaya giderken, alışverişe çıkarken, ofiste başı olan, ortası olan ama sonu olmayan, uzun soluklu toplantılarda, hatta komşunuzla asansörde kalmanız durumunda bile paniğe mahal vermeden, tereddütte kalmadan kullanabileceksiniz. Yani daha günlük, daha feminen, daha soft ama kesinlikle daha az kalıcı ya da daha az çarpıcı değil. Mandalina ve Kuzey Afrika Neroli Yağı’ nın karizmatik dokunuşları ile safran, kakule ve hindistan cevizinin canlı, sinerjik karışımı, keskin bir kontrast yaratıyor.

Kokunun kalbinde 16. yüzyıl Moğol İmparatorları zamanındaki karışımlardan esinlenilen Hindistan’a özgü kışkırtıcı Kulfi tatlısı var. Geleneksel Himalaya karı ve çam fıstığı ile zenginleştirilmiş sütlü karışım, sürprizli bir şekilde Damla sakızı ağacından elde edilen reçine ile kokunun çekirdeğine ulaşıyor ve kullanılan Damla Sakızı reçinesi taptaze, serin ve şekerli bir etki yaratıyor. İçerisindeki çiçek notaları; gül, yasemin ve portakal çiçeği, Himalaya karının ender bulunan, paha biçilemez bir mücevher gibi ışıldamasını sağlıyor. Bu da Noir Extreme’in; etrafınızdakilerin ”kokun yeni mi, hangi marka” diye sormalarına sebep olan, taklit edilesi gizemli, kıskırtıcı ve çekici bir parfüm olarak dressuarlarınızın üzerinde yerini almasını sağlyor.

Cömertçe kullanılan saf amber, arka planda kalan loş gün ışığı gibi diğer notaları gölgede bırakırken; içerisinde bulunan odunsu, ıslatılmış amber ise kuru bir etki yaratılmasını sağlıyor. Zarif sandal ağacı ve erimiş vanilya ile zenginleştirilmiş, taze moda Noir Extreme denenmeye ve sonra da ”sahip olmalıyım” duygusuna değer şekilde sizinle buluşmayı bekliyor; benden söylemesi.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...