Yılın en romantik, en ışıl ışıl, en içinden kutu kutu aşk çıkan, sürprizli ayıdır Aralık; bazanın altından dekoratif çam ağaçları çıkartılır, mağazaların yeniyıl kırmızısı raflarından zevkle alınan süsler sanki dünyayı kurtarıyormuşçasına itinayla üzerine yerleştirilir, ofis içi hediye çekilişleri yapılır, Starbucks’ ın yılın 11 ayı hevesle beklenen Toffee Nut Latte’ si kalori hesabı yapmadan yudumlanır ve sözleri James Lord Pierpont tarafından yazılıp, bestelenmiş ”Jingle Bells” şarkısı yeni coverlarıyla, gözümüzün etrafında oluşan kırışıklıklar gıdım umursanmadan kocaman gülümseyerek defalarca bıkmadan, sıkılmadan dinlenir. Madem renklerden Aralık kırmızısındayız, o halde yılsonu rehavetlerini büyük bir poşete doldurup, ağzını sıkıca kapatıp, kapıya bırakalım. Gelsin bakalım 2016 model, sıfır kilometre yaşam alanı dekorasyon kehanetleri.
16-Adorable-Handmade-Decorative-Easter-Pillows-1-620x397 16-Adorable-Handmade-Decorative-Easter-Pillows-3-620x465 16-Adorable-Handmade-Decorative-Easter-Pillows-16-620x415 16-Adorable-Handmade-Decorative-Easter-Pillows-12-620x482
Öncelikle şunu unutmadan ve gayet kendimden emin şekilde söyleyebilirim ki; bu sene fabrikasyon ürünler ”out”, el &ev yapımı ürünler ”in” ki bu demek oluyor ki İnstagram’ da 2015′ te gördüğümüz ve keşfettiğimizden çok daha fazla lovebrand ürün karşımıza çıkacak, bu kredi kartlarımızın ekstre zamanları hariç :) hiçbirimizin itiraz etmeyeceği bir şey tabi.
yatak-odasi mutfak inspiracionline.blogspot.com-2011-03-treasures-in-tower.html 396_1_9g comfy-farmhouse-living-room-designs-to-steal-15 ellen-1 banyo
Doğal taş ve mermere rağbet daha da artacak, yuvarlak formlu objeler ön plana çıkacak. Farklı materyaller ile mermer birarada kullanılacak. Terracota ki biz bu renge kokoş olmakta kullandığımız bronz/şeftali pudra/allıklardan aşinayız :) ve canlandırıcı etkisi olan, enerji veren ”ametist” renklerinin yıldızı parlayacak. 2015 ve öncesinin birebir kopyasından öte, yeniden yorumlandığı farklı olana talep artacak.
ciftlik-evi-dekorasyonu-country 6a014e5ffea0ba970c01b8d06a4dd6970c-450wi
Parlak, pürüzsüz yüzeyler parlaklığını artık kapıda bırakacak, yerini çekiçle dövülmüş, lazerle işlenmiş, okside edilmiş mat dokulara bırakacak. Bu demek oluyor ki; kusursuzluk 2016’da ”out”, kusurlar ”in”. Saçımızda, makyajımızda, tekstilde olduğu gibi; ev dekorasyonunda da trend doğallıktan, natürellikten yana.
renkli-dekorasyon-2 green Kelly-Green-Home-Decor
Gelgelelim benim en vazgeçemediğim ve çiftlik evleriyle özdeşleşmiş, onlara içimi ısıtan görüntüyü veren ”ahşap” detaylara. 2016′ da ahşap lale devrini yaşayacak. Az işlenmiş ahşap, doğal formunda, yıkanmış, fırçalanmış, işlenmiş ve yakılmış olarak yaşam alanlarımızda yerini alacak. En güzel haber de; her rengi moda olacak ve farklı renkleri birarada kullanılacak. Artık kara ağaç, sedirle aynı anda özgürce ve cesurca kendisine hayran bırakacak. Söz konusu ahşap olunca, sabaha kadar yazabilirim bu doğru :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...